نرم افزار WaterGems

بعد از برنامه های Loop ،EPANET ، WaterCad پیشرفته ترین و قدرتمند ترین نرم افزار طراحی شبکه های آبرسانی در قالب برنامه WaterGems ارائه شده است. این برنامه در واقع همان نسخه ارتقا یافته نرم افزار WaterCad می باشد که توسط شرکتهای Haestade و Bently طراحی شده است. بطور کلی درتمامی نرم افزار های قبلی که مورد بررسی قرار گرفت طراح بایستی برای ورودی اطلاعات اولیه خود یک سری محاسبات دستی و مقدماتی را روی نقشه های مربوط به منطقه مورد نظر اعمال نماید و در نهایت با برداشت اطلاعات جغرافیایی لازم از روی نقشه های آنالوگ آن را به یک برنامه پردازشگر مربوط به شبکه آبرسانی ارجاع دهد. این مراحل مقدماتی نه تنها بسیار وقت گیر و خسته کننده می باشد، بلکه باعث بروز خطاهای محاسباتی و انسانی بی شماری می گردد که صحت نتایج گرفته شده از برنامه های ذکر شده را با تردید مواجه می سازد. براین منوال برای برداشته شدن و حذف محاسبات مربوط به برداشت جغرافیایی نرم افزار WaterGems طراحی و ارائه گشته. این این محصول با قابلیت پشتیبانی با نرم افزار اطلاعات جغرافیایی ArcGIS توانایی انجام و انتقال نتایج حاصل از محاسبات جغرافیایی را دارا می باشد. تمام کارایی برنامه WaterCad در برنامه WaterGems موجود می باشد و علاوه بر آن فناوری محاسبه و گزارش مقدار هزینه های اجرایی و هزینه مصرف انرژی در آن موجود می باشد. این محصول قابلیت های دیگری همچون پشتیبانی نرم افزار HAMMER را دارا می باشد که یکی از برنامه های قدرتمند در امر تحلیل و محاسبه ضربه قوچ می باشد. علاوه بر مدل سازی های هیدرولیکی برنامه قابلیت مدل سازی کیفی و انجام تحلیل های مربوط به َآن را دارا می باشد. از جمله قابلیت های کیفی آن می توان به محاسبه سن آب (Waterage) و ردیابی غلظت کلر درطول یک مسیر اشاره کرد.

WaterGems قابلیت ترکیب شدن با چند نرم افزار دیگر را دارا می باشد که به کار ایی و قدرت آن اضافه می کند. شرکت Haestade با عقد یک قرارداد سه جانبه با شرکت های Microsoft ، Autodesk و ESRI سه نرم افزار ArcGIS ،Autocad و Microsoft Excel را به خدمت گرفته و با import کردن ابزار آلات و منوهای WaterGemsروی رابط گرافیکی این محصولات باعث گسترده شدن کارآیی WaterGems شده است.

 

عناوين دوره

طراحی شبکه توزیع آب و تحلیل هیدرولیکی ماندگار

شبیه سازی در دوره های زمانی مختلف

طراحی و تحلیل سناریوهای مختلف

تحلیل دبی مورد نیاز آتش نشانی

تحلیل کیفیت آب

تعیین سن و میزان مواد حل نشدنی آب

استفاده از محاسب داروین

مدلسازی با استفاده از داده های GIS

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی

ورود

کتاب ترموفلو مهندس سعادتی 

 

کانال تلگرام پیتِک 

 

 

 دریافت اطلاعات کتاب مبانی شیرین سازی آب- نگین بهشت کار