دوره پیشرفته آموزش نرم افزار OLGA

خلاصه

نرم‌افزار OLGA  ابتدا توسط شركت Statoil در سال 1983 توسعه يافت ، از خصوصیات آن مي‌توان به شبیه سازی   جريان های تک فازی و چندفازي و بررسی پديده های ديناميك سیالات اشاره نمود. توسط این نرمافزار خطوط و شبكه‌ های انتقال سیالات را با و بدون تجهیزات فرایندی به صورت دینامیکی قابل شبیه سازی هستند. خطوط لوله نفت، گاز، میعانات گازي، نیز قابل مدل‌سازي بوده, همچنین بدلیل استفاده از نرم افزار قدرتمند PVTSim  که برای تهیه خصوصیات فیزیکی سیال از آن استفاده میگردد باعث افزایش دقت محاسبات و نتایج  شده حتی میتوان داده های آزمایشگاهی را نیز توسط آن تنظیم و تصحیح نمود.

این نرم افزار برای مهندسین شیمی که در بخش مهندسی  بالادستی و پایین دستی مشغول بکار میباشند، جهت شبیه سازی و طراحی خطوط انتقال بسیار مفید میباشد، زیرا که میتوانند اکثر پدیده هایی را که در این خطوط ایجاد میگردد را پیش بینی نمود.

هدف

آشنايي تکمیلی با نحوه شبيه‌سازي و طراحي خطوط لوله توسط نرم‌افزار OLGA میباشد. در بخش مقدماتی این نرمافزار مبانی هیدرولیک خطوط لوله ، مدل سازی سیال فرایندی و مدل سازی خطوط انتقال مورد بررسی قرار گرفت، در این دوره مواردی مطرح شده در سرفصل ارائه میگردد.

سرفصل

مدلسازی سیال Black Oil  توسط نرم افزار PVTSim.

بررسی حالت نا پایا خط لوله و مشاهده و بررسی نتایج مختلف قابل استخراج از نرم افزار OLGA.

نحوه بررسی تشکیل هیدرات (Hydrate Formation)  در خط لوله و کار با نرمافزار PVTSim .

شبیه سازی پدیده Surge  و Slug در خط لوله و بررسی نتایج قابل استخراج از نرمافزار OLGA .

شبیه سازی حالت راه اندازی و از سرویس خارج نمودن خط لوله و بررسی آن.

شبیه سازی تخلیه ناگهانی فشار Depressurizing .

شبیه سازی نشتی در خط لوله Leakage .

شبیه سازی خط لوله و تفکیک گر فازی.

شبیه سازی پمپ فرایندی در سیستم های انتقال.

شبیه سازی تفکیک گر با سیستم کنترلی.

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی

ورود

کتاب ترموفلو مهندس سعادتی 

 

کانال تلگرام پیتِک 

 

 

 دریافت اطلاعات کتاب مبانی شیرین سازی آب- نگین بهشت کار