سرفصل دوره سیستم های اعلام و اطفاء حریق

 

1. مفدمه و آشنایی با سیستم های اطفاء حریق

در این بخش به معرفی کلاس های آتش، استانداردهای جامع و کلیه سیستم های کاربردی در زمینه اعلام و اطفاء حریق می پردازیم. همچنین به چرایی استفاده از هر سیستم در هر فضا خواهیم پرداخت.
2. سیستم های اطفاء حریق گازی
در این بخش بر اساس هر دو استاندارد NFPA و VDS به طراحی سیستم های گازی خواهیم پرداخت. طراحی، تولید و بررسی مدارک مهندسی، محاسبات هیدرولیکی بوسیله نرم افزار های مربوطه و مقایسه این گازهای جهت انتخاب مناسب ترین گاز طراحی، از جمله سرفصل های این بخش خواهد بود.
3. سیستم های اطفاء حریق فوم
این سیستم های که جزء دیگری از سیستم های اطفاء حریق می باشد، در واقع تنها راه کار آتش های بوجود آمده در انواع مخازن اعم از سقف ثابت و سقف متحرک می باشد. بنابراین در تمامی صنایعی که دارای مخازن سوخت است این سیستم موجود می باشد.
در این بخش طراحی این سیستم برای انواع مخازن و همچنین برای طرق مختلف پاشش از جمله پاشش روی سطح مخزن و پاشش از زیر مخزن شرح داده خواهد شد.
4. سیستم های اطفاء حریق آبی
آب بعنوان مهمترین و پر کاربردترین سیال در اطفاء حریق بکار می رود. طبق استاندارد برای تانک های روغن، ترانسفورماتور ها و برخی کاربردهای دیگر باید از این سیال سود برد. همچنين در اين بخش به معرفی و طراحی پمپ های آتش نشانی نیز خواهیم پرداخت.
5. سیستم های اعلام حریق
این بخش شامل معرفی و کاربرد انواع آشکارسازهای اعلام حریق و نحوه عملکرد‌هر یک می باشد. همچنین انواع مدارها و سیستم های اعلام حریق اعم از Conventional و Addressable معرفی خوهد شد.

 

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی

ورود

کتاب ترموفلو مهندس سعادتی 

 

کانال تلگرام پیتِک 

 

 

 دریافت اطلاعات کتاب مبانی شیرین سازی آب- نگین بهشت کار