شبیه‌سازی پیشرفته نیروگاه با استفاده از نرم افزار Thermoflow

این دوره به صورت اختصاصی برای مخاطبانی طراحی شده است که دوره مقدماتی طراحی و شبیه‌سازی نیروگاه با استفاده از نرم‌افزار ترموفلو را گذرانده‌اند و علاوه بر آشنایی کامل با مفاهیم و تجهیزات نیروگاه، با اصول طراحی نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی نیز آشنایی دارند. با توجه به روند ساخت نیروگاه‌های کشور، در این دوره بر خلاف دوره مقدماتی، بیشتر نیروگاه‌‌های سیکل‌ترکیبی مورد بررسی قرار می‌گیرند. در این دوره پس از انجام یک پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی در نرم‌افزار GT Pro به عنوان مرجع کار با نرم‌افزارهای GT Master و GT TRANS و همچنین مروری بر نرم‌‌افزار GT Pro، به معرفی ماژول جدید نسخه 23 یعنی ماژول GT TRANS پرداخته می‌شود. از این ماژول برای شبیه‌سازی رفتار دینامیکی نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی استفاده می‌شود. پس از آن ابتدا دو پروژه در نسخه 23 نرم‌افزار Thermoflex مورد شبیه‌سازی قرار می‌گیرد و در نهایت بر روی این دو پروژه با استفاده از زبان برنامه‌نویسی LUA کدنویسی جهت انجام مانورهای گسترده بر روی شبیه‌سازی انجام خواهد شد.

سرفصل مطالب:
1. شبیه‌سازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در نرم‌افزار GT Pro
2. شبیه‌سازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در نرم‌افزار GT Master
3. اصول و روش‌های شبیه‌سازی Transient در نرم‌افزار Thermoflow
4. شبیه‌سازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در نرم‌افزار GT Trans
5. شبیه‌سازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار در نرم‌افزار Thermoflex
6. شبیه‌سازی نیروگاه بخار نکا در نرم‌افزار Thermoflex
7. روش‌های کدنویسی به زبان Lua Scripting Language در Thermoflex
8. ایجاد یک‌حلقه ساده محدودسازی دبی توربین بخار به منظور کنترل فشار کندانسور در فصول گرم
9. طراحی و اجرای سناریوی کاهش بار در یک نیروگاه دارای سه بلوک سیکل ترکیبی با کاهش و خروج واحدها مطابق میزان بار درخواستی با استفاده از Scripting

 

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی

ورود

کتاب ترموفلو مهندس سعادتی 

 

کانال تلگرام پیتِک 

 

 

 دریافت اطلاعات کتاب مبانی شیرین سازی آب- نگین بهشت کار