نرم افزار Thermoflow

 

جهت معرفی نرم افزار ترموفلو تالیف مهندس احسان اله سعادتی اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از رزومه مدرس دوره، اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از سرفصل های دوره Thermoflow در شرکت خدمات مهندسی پیتک، اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت نام دوره های آموزشی ترموفلو، اینجا کلیک کنید.

 

امروزه شبیه‌سازی سیکل نیروگاه در بخش‌های مختلف صنعت برق و با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. این شبیه‌سازی‌ها ممکن است به منظور طراحی یک واحد پیش از ساخت و یا تحلیل یک واحد پس از بهره‌برداری انجام پذیرد.
نرم‌افزار Thermoflow به عنوان معتبرترین و پرکاربردترین ابزار شبیه سازی، مراحل مختلف طراحی ترمودینامیکی، طراحی مهندسی تجهیزات و شبیه‌سازی در وضعیت خارج از طراحی را مدل‌سازی می‌کند. این نرم‌افزار شامل ماژول‌های GTPro، GTMaster،SteamPro،SteamMaster، ReMasterو Thermoflex است. 4 ماژول اول جهت شبیه‌سازی در شرایط طراحی و خارج از طراحی سیکل نیروگاه‌های گازی، سیکل ترکیبی و بخاری با آرایش‌های استاندارد کاربرد دارد. ماژول ReMaster جهت شبیه‌سازی بازتوانی (Repowering) واحدهای بخاری فرسوده کاربرد دارد.در نهایت ماژول Thermoflex قادر است هرگونه سیکل نیروگاهی و با هر آرایش از تجهیزات را مدل‌سازی کند. همچنین ماژول PEACE نرم‌افزار محاسبات مهندسی تجهیزات نیروگاه، تخمین هزینه‌های طراحی، ساخت، نصب و بهره‌برداری از نیروگاه را انجام می‌دهد.
در دوره شبیه‌سازی سیکل نیروگاه با استفاده از نرم‌افزار Thermoflow ابتدا مبانی عملکردی سیکل نیروگاه‌های گازی، سیکل ترکیبی و بخاری به صورت کاربردی مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از آن نمونه‌های مختلفی از نیروگاه‌های حرارتی مورد شبیه‌سازی قرار می‌گیرد. در نهایت نیز شبیه‌سازی چند نمونه از نیروگاه‌های در حال ساخت و بهره‌برداری کشور با در نظر گرفتن کلیه جزییات ضروری انجام می‌پذیرد.
همچنین روش‌های استخراج نتایج و گزارش‌گیری از نرم‌افزار و آنالیز حساسیت بر روی پارامترهای مختلف طراحی نیز ارائه می‌گردد.

 

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی

ورود

کتاب ترموفلو مهندس سعادتی 

 

کانال تلگرام پیتِک 

 

 

 دریافت اطلاعات کتاب مبانی شیرین سازی آب- نگین بهشت کار